CR046913F
Mfr.Part #
CR046913F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 691K OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
Meritek
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
691 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%